Predsednik Aleksandar Vučić je pozdravljen gromoglasnim ovacijama svih prisutnih, i povicima “Aco Srbine” na najvećem skupu u istoriji.
Na početku je predsednik zamolio za minut ćutanja zbog stradalih u dva stravična masakra u Srbiji.
– Beskrajno vam hvala što ste u ovolikom broju došli ispred Skupštine, i što vas kiša nije oterala. Sada ću da vas zamolim dragi prijatelji da svi spustite zastave i transparente. Pre bilo kakve reči, a spremao sam se za večeras, danas kao i svih prethodnih dana, mora da bude ćutanje. Za svu decu stradalu u školi Vladislav Ribnikar, za čuvara Dragana, za decu iz Dubone i Malog Orašja. Za svaki život koji je na silu oduzet. Zato vas molim da minutom ćutanja odamo poštu svim stradalima.
– Neka im je večna slava, Bog da im dušu prosti.
Plato ispred zgrade je prepun građana, kao i Pionirski park, Trg Nikole Pašića, Bulevar kralja Aleksandra i sve okolne ulice.