Veliki PRIJATELJ Srbije! Sastali se Vučić i Bin Zajed: Tema UNAPREĐENJE odnosa Srbije i UAE

Predsednik Srbije Aleksandar Vučić sastao se danas sa predsednikom Ujedinjenih Arapskih Emirata šeikom Muhamedom bin Zajedom al Nahjanom, u okviru radne posete Abu Dabiju.

Vučić u radnoj posetu Emiratima, boravi upravo na poziv šeik bin Zajeda, a njih dvojica razgovaraće o brojnim temama koje se odnose na unapređenje odnosa Srbije i UAE.

Od 2012.godine do danas, dva lidera sastala su se više od 20 puta, a njihov poslednji susret bio je u oktobru prošle godine u Beogradu.

– Šeik Muhamed je veliki, iskreni prijatelj države Srbije i nadam se da će češće dolaziti u našu zemlju – rekao je predsednik Vučić prilikom posete šeik Bin Zajeda Beogradu.

Tokom prošle godine, prilikom posete predsednika Vučića Abu Dabiju u septembru, dve zemlje potpisale su deset sporazuma, između ostalog sporazum o strateškom partnerstvu dve zemlje, kao i dokumente o saradnji u oblasti pravosuđa, kulture, sajber bezbednosti, borbe protiv trgovine ljudima, saradnja diplomatskih akademija.

Najvažniji sporazum koji je tada potpisan odnosio se na finansijsku podršku UAE, tačnije sporazum o kreditu od milijardu dolara po povoljnoj kamtnoj stopi od tri odsto. Emirati su do sada Srbiji više puta pomogli, a dve zemlje imaju i važne zajedničke projekte.

Svetski mediji svrstavaju bin Zajeda u najmoćnijeg čoveka na svetu, zahvaljujući mudroj politici koju je vodi, kao i energetskim potencijalima kojima raspolaže. UAE su sedmi na svetu po naftnim rezervama, odnosno poseduju skoro šest posto svetskih rezervi.

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

mersin eskort - eskort - eskort izmir - ankara eskort - escort