U Republici Srpskoj 44 novoobolele osobe i jedan smrtni slučaj

U Republici Srpskoj u poslednja 24 časa registrovana su 44 nova slučaja virusa korona i jedan smrtni slučaj, saopštio je danas Institut za javno zdravlje.

Radi se o 26 muških i 18 ženskih osoba, od kojih je osam mlađe, 33 srednje i tri osobe starije životne dobi.

Prema mestu prebivališta, 10 osobe je iz Doboja, po pet iz Prnjavora i Gradiške, po tri iz Banjaluke, Bijeljine, Istočne Ilidže, Pala i Teslića, dve iz Šamca i po jedna iz Zvornika, Kneževa, Kozarske Dubice, Kotor Varoša, Laktaša, Modriče i Sokoca.

Do sada je u Republici Srpskoj potvrđeno 6.186 slučajeva virusa korona, a preminulo je ukupno 212 osoba kod kojih je potvrđen test na virus korona.

Iz Instituta za javno zdravstvo napomenuli su da je u jučerašnji izveštaj uvršten i državljanin Crne Gore koji je testiran u Republici Srpskoj, ali da je uklonjen sa liste pozitivnih slučajeva, te da je izvršena korekcija svih podataka.

U Republici Srpskoj, od virusa korona, do sada se oporavila ukupno 3.661 osoba, testirano je ukupno 57.807 osoba. Ukupan broj hospitalizovanih u Republici Srskoj je 270, u Univerzitetskom kliničkom centru Republike Srpske 60, a u opštim bolnicama 210.

U Republici Srpskoj pod zdravstvenim nadzorom trenutno je 3.665 osoba, a nadzor je završen kod 46.748 osoba.

INFO 24 / Tanjug / Foto: Tanjug

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

mersin eskort - eskort - eskort izmir - ankara eskort - escort