Još 91 osoba zaražena i jedna preminula

U Srbiji novim korona virusom zaražena još 91 osoba. Još jedna žrtva virusa. Na respiratorima 19 ljudi.

U poslednja 24 sata u Srbiji je 91 osoba imala pozitivne rezultate testa na virus Kovid-19, a jedna osoba je preminula, čime je ukupan broj preminulih porastao na 261, objavljeno je danas na sajtu Covid.19.rs.

Testirano je 3.269 osoba, ukupno 339.822.

Od početka epidemije, od virusa je obolelo ukupno 12.894 osobe, trenutno je aktivno 686 slučajeva, od kojih je 19 pacijenata na respiratorima, dok je procenat smrtnosti 2,03 odsto.

U ustanovama socijalne zaštite korona potvrđena kod 125 korisnika

U ustanovama socijalne zaštite i domovima za smeštaj odraslih i starih, zaključno sa današnjim danom, prisustvo virusa korona potvrđeno je kod 125 korisnika i 35 zaposlenih.

Ukupan broj izlečenih korisnika ustanova socijalne zaštite iznosi 518, a broj izlečenih osoba koje su zaposlene u ustanovama socijalne zaštite je 192.

Korisnici u ustanovama socijalne zaštite za koje postoji procena da mogu biti potencijalni prenosioci virusa smešteni su u izolaciju, dok zaposleni u ustanovama socijalne zaštite, kod kojih postoji ovakva opasnost, ne dolaze na posao i nalaze se u kućnoj izolaciji.

Kako je navedeno u saopštenju Ministarstva za rad, virus korona potvrđen je u gerontološkom centru “Jelenac“ u Aleksincu, gerontološkom centru u Knjaževacu, gerontološkom centru Beograd, gerontološkom centru u Nišu, Domu za lica mentalno ometena u razvoju u Tutinu, Stacionaru za decu i omladinu sa autizmom Centra za smeštaj i dnevni boravak dece i omladine ometene u razvoju u Beogradu.

Takođe, virus je potvrđen i u Domu za smeštaj odraslih i starijih “Stara pruga“ na Umci je potvrđen virus korona, kao i u Domu za smeštaj odraslih i starijih “Doživeti stotu“ u Beogradu, Domu za smeštaj odraslih i starijih “Mass Green House“ u Petrovaradinu, Domu za smeštaj odraslih i starijih “Miljakovački vinogradi“ u Beogradu.

Virus korona potvrđen je i u Domu za smeštaj odraslih i starijih “Radost“ u Negotinu, Domu za smeštaj odraslih i starijih “Gardoš“ u Zemunu, Domu za smeštaj odraslih i starijih “Nada“ u Beogradu, Domu za smeštaj odraslih i starijih “Holiday house lux“ u Beogradu, Domu za smeštaj odraslih i starijih “Maksimović“ u Subotici, Domu za smeštaj odraslih i starijih “S.Nikola“ u Negotinu.

Dom za smeštaj odraslih i starijih “Doživeti stotu“, Beograd, Dom za smeštaj odraslih i starijih “Stara pruga“, Umka i Dom za smeštaj odraslih i starijih “Radost“ u Negotinu, rešenjem o zabrani rada Ministarstva za rad, zapošljavanje, boračka i socijalna pitanja, ne pružaju uslugu socijalne zaštite domskog smeštaja odraslih i starijih.

Ukupan broj Ustanova socijalne zaštite čiji je osnivač Republika Srbija i AP Vojvodina iznosi 74, sa kapacitetom od 14.512 korisnika.

Od toga je 57 ustanova za odrasle i starije, devet Domskih odeljenja pri Centrima za socijalni rad, 23 gerontoloških centara, osam domova za smeštaj odraslih i starih, tri ustanove za smeštaj osoba sa invaliditetom i 14 ustanova za smeštaj osoba sa mentalnim i intelektualnim teškoćama, 17 domova za decu i mlade, od čega 10 domova za decu i mlade bez roditeljskog staranja, tri Zavoda za vaspitanje dece i omladine i četiri Ustanove za decu i mlade sa smetnjama u razvoju.

Ukupan broj privatnih pružalaca usluge socijalne zaštite domski smeštaj odraslih i starijih na teritoriji Republike Srbije iznosi 229, sa kapacitetom od 8.617 korisnika.

INFO 24 / Tanjug

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

mersin eskort - eskort - eskort izmir - ankara eskort - escort