Odbor za odbranu i unutrašnje poslove Skupštine Srbije zatražio je danas od Ministarstva unutrašnjih poslova da im “u što hitnijem roku” dostavi izveštaj o navodima o prisluškivanju predsednika Srbije Aleksandra Vučića.
Taj zahtev je, pod tačkom “razno”, predložio član Odbora Uglješa Mrdić, a predsednik tog tela Aleksandar Marković i ostali su podržali tu inicijativu i zatražili da MUP “blagovremeno dostavi relevantne informacije”.
Uglješa Mrdić je rekao da Odbor za odbranu i unutrašnje poslove mora da ima punu informaciju o tome i zatražio da se formira anketni odbor ili neka komisija koja bi to istražila i dala informaciju “ko je prisluškivao, ko je znao, a ko nije, ko je bio umešan, ko nije, ko je dostavio informaciju o prisluškivanju, ko je u vrhu MUP znao za to, a nije ništa preduzeo”.
“Treba videti ko je dostavljao te informacije, kojim kriminalcima, tajkunima, stranim službama. Prisluškivanjem predsednika Republike ugrožena je bezbednost Srbije”, zaključio je Mrdić.
INFO 24 / Uglješa Mrdić