Brnabić: Država snažna, institucije rade, nasilje neće pobediti

Ona je istovremeno apelovala na građane da se ne okupljaju kako bi sačuvali zdravlje i sprečili još veća oboljevanja od korona virusa i naglasila da trenutno nema preče borbe osim sa koronom, a da će vremena za proteste biti.

Predsednica Vlade Srbije Ana Brnabić poručila je  da je država snažna, institucije rade svoj posao, i da nasilje neće pobediti.

Brnabić je za tv Pink navela da je puna podrška borbi sa korona virusom najvažnija, a što se tiče drugih tema, prevashodno političkih, najvažniji je dijalog Beograda i Prištine.

Dodala je da je važna puna podrška predsedniku Vucuću koji se, kako je rekla, bori za budućnost generacija koje dolaze.

Brnabić je ocenila da su ovo zaista teška vremena za Srbiju.

„To je borba svih nas pojedinačno, nije ovo borba nije jedne vlade i Kriznog štaba već svakog pojedinca za društvo i protesti i bilo kakva okuljanja prestavljaju neodgovorno i neozbiljno ponašanje koje šteti našem zdravstvenom sistemu i zato je apel da se ljudi ne okupljaju“, rekla je Brnabić.

Premijerka je navela i da su brojke što se tiče obolelih nešto bolje od jutros u odnosu na jučerašnji dan, ali da je daleko od toga da je situacija pod kontrolom.

Zato su, kaže, okupjanja veliki rizik.

„Za proteste uvek ima vremena, a za borbu sa korona virusom više nema“, poručila je premijerka.

Istakla je i da je tokom nasilja na protestima pričinjena velika materijalna šteta.

INFO 24 / Tanjug / Foto: Tanjug

Komentariši

Vaša email adresa neće biti objavljivana. Neophodna polja su označena sa *

mersin eskort - eskort - eskort izmir - ankara eskort - escort