Gradski doček sa 100.000 ljudi bez incidenata

Doček nove godine je potvrda da je Beograd bezbedan grad koji može da organizuje i masovne skupove i zato je važno održati takav imidž grada koji mu pomaže da uvek bude omiljena destinacija turista, istakao gradonačelnik Zoran Radojičić.

Za tri dana proslave Nove godine, oko 100.000 ljudi prisustvovalo je programu koji je organizovao Grad Beograd, istakao je gradonačelnik Beograda Zoran Radojičić gostujući u Jutarnjem programu TV „Pink”.

– Vrlo je izazovno organizovati ovakve skupove svake godine, a turistima je veoma važna dobra organizacija i bezbednost, zbog čega masovno dolaze u Beograd. Naš grad važi za jedan od bezbednijih gradova u Evropi i svetu, i to je jedna vrsta zamajca za razvoj turističke ponude u Beogradu. Sva tri dana programa prošla su bez incidenata – rekao je Radojičić, koji je podsetio da je pored novogodišnjeg dočeka, 1. januara tradicionalno održana i „Ulica otvorenog srca”, koja je uvek humanitarnog karaktera.

Radojičić je podsetio da je ova manifestacija održana u još devet gradskih opština, kao i da bi želeo da se ta pozitivna energija prenese i na druge gradove u Srbiji.

Gradonačelnik je podsetio da su se u prvim minutima nove 2019. godine rodile dve devojčice i dečak koje je darivao Grad Beograd.

– Bez obzira na to koliko budemo radili i investirali, ukoliko ne budemo imali dovoljno dece, bićemo u problemu. Beograd svakoj porodilji za prvorođeno dete daje 10.000 dinara, a isti iznos dobija se za svako rođeno dete u Beogradu. Socijalno ugrožene majke dobijaju 25.000 dinara, za treće dete dobija se 30.000 dinara, a od ove godine i porodicama koje dobiju blizance dodeljivaće se 50.000 dinara – istakao je gradonačelnik Radojičić.

On je ukazao i da se mnogo više novca izdvaja za beogradske vrtiće i škole. Takođe, on je istakao da budžet Sekretarijata za obrazovanje i dečju zaštitu iznosi 190 miliona evra, što je duplo više izdvajanja za ovaj sektor u odnosu na 2012. godinu.

U ovoj godini planiramo i puno novih investicija koje će naš grad utvrditi na turističkoj mapi Evrope i sveta, rekao je gradonačelnik.

– Pored velikih investicija, u viziji razvoja Beograda je i da grad postane zelena prestonica, zdraviji i pametan grad – rekao je gradonačelnik.

Ostale vesti možete pročitati ovde.